Opakovali to naši rodiče, prarodiče, učitelé a my jsme stejně dopadli švorc. Kde se stala chyba? No, možná to přeci jen bude vámi. Nyní vám ukážeme pět nejhorších prohřešků vás samotných proti vašemu majetku a penězům.
 mince do pokladničky
1)      Moc chlastáte
Dejme tomu, že každý den v hospodě utratíte sto padesát korun (abychom zbytečně nežrali). Týdně to je 1050 korun. Měsíčně to je 4200 korun. Ročně to je 50 400 korun. A to je jenom za hospodské návštěvy! Slovy padesát tisíc korun vyhodíte zbůhdarma oknem jenom za to, že si dáte pár piv a panáka.
 
2)      Máte velkou spotřebu
Rádi si zapnete na půl hodinu teplou sprchu? Rádi necháte svítit televize a rádia po celém baráku, světla ani nepočítáme? Dejme tomu, že každý den prosvítíte, prohrajete a pro-sprchujete zbytečně nějakých, ať nežereme, 100 korun. Týdně to je sedm stovek. Za měsíc to je 2 800 korun. Za rok to je 33 600 korun ročně. Jen tak, zbytečně, letí oknem do dáli.
 
3)      Kazí se vám jídlo a kysne mléko
Dejme tomu, že průměrný nákup pro tříčlennou rodinu, která nechce jíst odpadky, stojí nějakých 700 stovek a to se držíme hodně zkrátka. Dejme tomu, že to je za týden. Z toho nákupu vyhodíte zboží klidně i za 200 stovky, protože se část zkazí, část ztvrdne, něco se zapomene. Za měsíc to máme 800 korun, které vyhodíte do koše. Doslova. Za rok to máme 9600 korun.
 stavba z cigaret
4)      Moc kouříte
Krabička levných cigaret se vejde do šedesáti korun. Protože myslíte ekonomicky, jak vás ostatně všichni nabádají, tak si koupíte tabák samotný a papírky za 45 korun. HA! To bude. Jenže takový pytlík vám vystačí tak na půl týdne, abychom vás zase netraumatizovali. Za rok to máme 4320 korun, protože myslíte ekonomicky. Kdybychom počítali krabičky, tak to máte za rok 20 160 korun. Protože jedna krabička vystačí kuřákovi tak na den. A i kdyby vám krabička vystačila na dny dva, tak se to zas tak neposune dolů.
 
Všehovšudy celkem promarníte každý rok 97 920 korun. A to jsou pouze ty nejvíce nejzbytečnější výdaje, které můžeme vymyslet. Nepočítáme další nesmysly a hlouposti, za které lidi utrácejí peníze.
ZA takové peníze byste si mohli dva měsíce cestovat po světě ve vší parádě.