Ztráta zaměstnání bolí vždycky. Člověk si musí hledat hned další, aby měl peníze a neskončil na ulici. Je to problém v každém věku, ale nejhorší pozici na českém trhu práce zažívají uchazeči o zaměstnání ve předním a pozdějším věku a také matky po rodičovské dovolené. Jen málokomu se podaří mít práci v podstatě druhý den po obdržení výpovědi. Většina lidí hledá práci dlouhé týdny až měsíce, v extrémních případech i roky. Záleží totiž i na tom, kde bydlíte. Jsou kraje, kde je nezaměstnanost opravdu vysoká.

web design

Co udělat jinak?
Úřady práce nabízí rekvalifikační kurzy, které mají lidem pomáhat s hledáním zaměstnání. Většina kurzů je zaměřena na běžné profese jako je například kadeřnice, obráběč nebo třeba účetní. Před podáním přihlášky do některého z kurzů je dobré se nejprve podívat na nabídky práce ve vašem okolí, abyste si nedělali kurz zbytečně. Může se potom navíc stát, že budete mít problémy právě s Úřadem práce. Nejlepší je udělat si rekvalifikační kurz IT, který vám pomůže sehnat velice dobře placené místo v oboru programování. Je to perspektivní obor, který mám dveře otevřené pro každého, kdo chce pracovat na zajímavých projektech, kdo se nebojí změny a kdo che mít jistotu zaměstnání v každé době.

muž počítač

Nabízíme mnoho kurzů programování, které jsou zaměřeny nejen na teoretickou rovinu, která je samozřejmě důležitá, ale hlavně na praktickou část programování. Díky tomu si velice rychle osvojíte dovednosti programování a budete schopni pracovat samostatně.

Naši studenti opouští kurz připraveni na první zaměstnání, které jim pomáháme aktivně hledat. Nutno podotknout, že nikdo z našich absolventů neskončil bez zaměstnání. Snažíme se o to, aby byli naši studenti atraktivní pro menší firmy i pro korporáty. Zapište se k nám, zvyšte si svou kvalifikaci a zaměstnavatelé se o vás poperou.