Když chodíme nakupovat, tam chceme, aby se nám toho hodně vlezlo. Většinou totiž děláme v obchodě větší nákup na delší nákup, a to si samo sebou žádá i velkou plátěnou tašku s potiskem, která nám nakupování zpříjemní. V dnešní době má každý nějakou tašku na nakupování. Jenže většina z nich je plastových a vydrží na pár použití a potom ji stejně vyhodíme, zatímco plátěnou tašku můžeme využívat klidně rok v kuse a nic by se s ní nemělo stát.

s

Na nákupy chodí dva typy lidí:

a) větší nákupy – lidi jako já dělají větší nákupy, taky jsou dražší ale zásoby jim vydrží klidně i na měsíc. Já jsem zastánce téhle varianty, protože se mi opravdu obden nechce chodit do obchodu a vymýšlet a přemýšlet, co nakoupím a jestli náhodou na něco nezapomenu. A tady jsou právě super plátěné tašky s potiskem.

b) menší nákupy – když nám něco chybí (například na přípravu jídla, nebo do salátu), tak to samozřejmě koupíme. Na menší lehké nákupy si klidně vezměte papírovou tašku, kterou využijete a je ekologická.

s

V čem je ale problém? Lidi si kupují plastové tašky, a potom je vyhodí. No jo, jenže plast se docela těžko rozkládá, takže je to celkem neekologické a nešetrné k přírodě. Já raději využívám plátěné tašky s potiskem a mám doma docela velkou zásobu. A představte si, už jsem pár tašek dala kamarádkám a známým, protože vím, že právě tyhle tašky by se jim hodily a měli by z nich radost. No a taky že měli. Každý by se měl zamyslet nad tím, jestli se chová ekologicky a jestli by nešlo něco změnit. A pokud všichni přispějeme alespoň malým dílem, tak to hned bude snadnější a budeme o něco blíž k tomu, aby příroda byla čistá a aby se jí ulevilo. To stejné platí pro znečišťování, pohazování odpadků ledabyle na ulici, v lese a podobně, znečišťování řek různými přípravky. Každý může osud naší planety trochu změnit a společně to zvládneme.