S počátkem léta se rok co rok zjevuje v mysli oblíbené téma, jak prožít volné prázdninové nebo dovolenkové dny. Každý z nás si je představuje jinak, ale všichni máme společný cíl – užít si volno tak, abychom na ně mohli ještě dlouho vzpomínat v dobrém slova smyslu.

Spoléhejte se na vlastní schopnosti

Výhod dovolenkových pobytů, které si plánujete sami, je celá řada. Ušetříte za služby cestovní kanceláře, nebudete se přizpůsobovat vy cizímu programu, ale naopak se program přizpůsobí vašim požadavkům, a pak budete naprosto svobodní v rozhodování, co s volným časem. Lidé, kteří se takto rozhodli žít, si tímto způsobem plánují dovolenou každý rok, a stačí jim docela málo – spolehlivé ubytování a vlastní vůz s tažným zařízením VW Touran. S vlastní koulí za autem máte totiž mnohem širší možnosti, než při cestování autobusem nebo vlakem.

Berte na dovolenou vlastní kola – pronájem bicyklů či elektrokol je možný v každém okrese, ale vždy je to sázka do loterie. Není nad to spolehnout se na kola vlastní, jejichž technický stav si včas prověříte. Vézt je můžete na nosiči, namontovaném na kouli, který je bezpečnější, spolehlivější a snáze obsluhovatelný, než nosiče střešní či na zadních dveřích.

plavba po řece

Zapřáhněte karavan – pronájem karavanu přináší netušené možnosti, s nimiž lze prožít dobrodružství, jaké s cestovkou nelze očekávat. Karavany poskytují dostatek soukromí a bezpečí na cestách mnohem víc, než pobyty pod stanem. Můžete pobývat na jednom místě po celou dobu dovolené, nebo měnit stanoviště třeba každý den. A jedinou podmínkou k úspěchu je homologované tažné zařízení a schopnost, případně oprávnění řídit tuto jízdní soupravu.

přívěsný vozík

Jeďte na vodu – vodáci si dobře uvědomují svobodu a kontakt s přírodou, je to jeden z nejkrásnějších způsobů trávení volného času. Nevěříte? Pořiďte si nástavbu na přívěsný vozík, naložte kánoe nebo rafty a vyzkoušejte plavbu po řekách, které patří k nejoblíbenějším – po Vltavě, Sázavě, Lužnici, Otavě, Ohři a Berounce.