Vlastnictví družstevního bytu jsou i něco složitější, protože je tu více majitelů s určitým podílem, což nám umožňuje pořídit ho za dobrou cenu.

Koupě družstevního bytu

Poměry vlastnictví

Družstevní byty jsou pro mnoho lidí velká neznámá, a proto je při výběru bydlení v nechávají a pohlíží se hned po jiných. To je mnohdy velká škoda, protože takový byt je někdy vhodnější než tento klasický, takže když se naskytne příležitost, tak tuto variantu rozhodně zvažte. Nyní se podíváme na to, jak funguje vlastnictví těchto bytů, abyste o tom měli alespoň hrubý přehled. Vlastníkem celé nemovitosti a bytů je družstvo.

bytové jednotky

Tato skupina se skládá z družstevníků, přičemž každý z nich má určitý podíl nejčastěji v podobě své bytové jednotce. Samozřejmě se podepisuje i smlouva, aby se potvrdilo, že máte skutečně na dané bytové jednotce podíl a jste tak družstevním celé nemovitosti. Každé družstvo má zároveň svého předsedu, takže je skutečně výhodné se s ním při vážném zájmu setkat. Ten Vám řekne o bydlení více a také zároveň se můžete zeptat na potřebné věci. Předseda má přehled samozřejmě o poplatcích a stavu jednotlivých bytů.

Hypotéka

Cena nemovitostí u nás není obecně nijak nízká, a proto našetřit na ni je otázka spousty let, ale tolik času nemáme, když chceme nové bydlení třeba do pár let. Takto dlouho čekat nemusíme, protože si stačí vzít hypotéku na družstevní byt. Tato možnost skutečně existuje, a proto jí můžete snadno využít. Poskytuje ji nebankovní společnost, a proto nevadí, pokud máte z minulosti nějaké ty prohřešky v registru.

peníze v kufříku

Společnosti k nim mají totiž přístup, přičemž banky v takovém případě tento fakt moc netrpí. Naštěstí nebankovní společnost umí přimhouřit oči a také nabídnout individuální řešení. To Vám zajistí optimálně vysoké splátky, které budete moci bez problémů pravidelně splácet. Celý proces je zároveň u této společnosti jednodušší, takže peníze na družstevní byt dostane v krátké době. Samozřejmě na Vás čekají příjemné benefity s možností dřívějšího splácení a podobně, což už se můžete vše dovědět při individuální konzultaci.