Kdo by chtěl zhubnout, nemusí se toho bát. Nejedná se o nic nedosažitelného, i když náročné to musí být. Hlavní je změnit svůj dosavadní životní styl.

Změna jídelníčku vašemu tělu prospěje

Existuje hodně lidí, kteří mají problémy s váhou. I když se v naší společnosti objevuje docela dost jedinců, kteří trpí podvýživou, valná část českého obyvatelstva má spíše opačný problém, a sice obezitu. Vzhledem k tomu, že dnes trpí alespoň menší nadváhou takřka každý třetí člověk, společnost začala tento jev akceptovat a brát jako normu. Ale normální to rozhodně není, a to z žádného hlediska. Přílišná nadváha totiž nejenže vypadá dosti nedobře, ale zároveň může daného jedince ohrožovat na zdraví. A tomu je dobré se vyhnout.

Asijské jídlo

Jako první krok na cestě za lepší postavou je vhodné změřit si BMI. Většina lidí se řídí primárně svou osobní váhou, ale to není úplně dobře, jelikož BMI je daleko přesnější, i když taky se nejedná o dokonalý mechanismus na určování nadváhy či podváhy. Důležité je, že toto měření si může udělat každý na příslušném webu, a to během několika málo vteřin. Čím vyšší číslo nakonec vyjde, tím hůře. Ale ani velká čísla nemusí automaticky znamenat katastrofu. I z mohutné obezity se dá dostat, chce to jen trochu chtít.

Cvičení

Vhodná strava

Samozřejmě asi každý chápe, že bez změny jídelníčku se moc efektivně hubnout nedá. Ano, jsou jedinci, kteří si rádi dopřejí a přeci ubírají na váze nebo jsou alespoň na svém. Tito lidé ale většinu volného času tráví sportováním, často na profesionální nebo poloprofesionální úrovni. Kdo nechce být atlet a přitom hubnout, ten bude muset změnit své stravovací návyky. Obecně platí, že jíst by se měla hlavně zelenina, ovoce již méně, luštěniny a masa typu ryby nebo kuřecí. Vynechat by se naopak měly sladké produkty, tučná jídla a vše smažené nebo fritované.

Dobrý jídelníček

Ideální je sestavit si vlastní jídelníček a dle něj se řídit. Člověk tak nejen ušetří, ale zároveň získá určitý návod, který mu dopomůže k lepším zítřkům. Kdo není schopen si funkční jídelníček sestavit sám, ten by měl navštívit specialistu na výživu.