Trápí vás záznam v registru? Potřebujete rozjet své podnikání, ale nemáte na to dost peněz? Chcete si peníze půjčit, ale kvůli záznamu vám je nikdo nechce dát? V tom případě jste jistě nebyli žádat o úvěr v nebankovní společnosti, protože tam by se vám nic podobného nestalo. Tam mají všichni podnikatelé i spotřebitelé bez rozdílu dveře dokořán, ať už mají záznam v bankovním či v nebankovním registru anebo ne.

kufr peněz

Pro žádost o úvěr v nebankovní společnosti je podstatné vědět, že zde můžete žádat i se záznamem v registru. Ten v případě vaší žádosti nemusí hrát žádnou roli. Nicméně pokud žádáte o hypotéku bez registru právě proto, abyste se vyhnuli kontrole registrů, tak budete zklamáni. Vaše registry si prověří i v nebankovní společnosti, ovšem pokud se jedná o nějaký nepodstatný anebo i významnější vroubek, tak to ještě vadit nemusí. V případě většího záznamu v registru získáte pouze úvěr s vyšší úrokovou mírou, který se jinak od běžného úvěru lišit nebude.
Naopak to, co je pro přidělení úvěru maximálně důležité, je, zda jste schopni takový úvěr pravidelně a v plné výši splácet. To znamená pravidelné měsíční výdaje nejen na splátky úvěru, ale také včetně úroků.

mince drobné

Je tedy potřeba, abyste tuto schopnost prokázali tím, že doložíte své pravidelné měsíční příjmy z libovolných zdrojů, a také vaše pravidelné měsíční výdaje. Pokud vám po jejich odečtení zůstane dost peněz na splácení úvěru, máte vyhráno.
Nyní už vám zbývá jen naplnit druhou podmínku. Tou je ručení nemovitostí. Vyšší tolerance menších prohřešků vyžaduje větší záruku, aby měl váš věřitel jistotu, že svým závazkům dostojíte. Takovou vhodnou zárukou se stane vaše nemovitost, případně nemovitost třetí osoby, která se svým majetkem zaručí za vás. Zvolit můžete libovolný majetek, ať už jde o pozemek, firemní areál anebo třeba byt. Podstatná je především hodnota takové nemovitosti, která musí odpovídat výši půjčky.