Každý to chce mít doma hezky zařízené. Na druhou stranu požadavky na interiér se mění. V současné době je například velmi oblíbený minimalismus. Mít byt zařízený především funkčně bez zbytečných cerepetiček. To je to, co je současný trend. Nikdo nemá čas si byt šperkovat přemírou doplňků, které je pak velmi obtížné udržovat v čistotě a pořádku.
švédský nábytek

Není tedy divu, že mimořádné oblibě se těší minimalistický skandinávský styl bydlení .

Skandinávský styl prezentuje například švédský nábytkářský řetězec Ikea nebo dánský řetězec Jysk.

Tento nejaktuálnější trend moderního bydlení je velmi zaměřený na ekologické vnímání. Sepětí s přírodou je tedy spojeno nejen s harmonií a kontaktem s přírodou, ale také s osobní zodpovědností, kterou máme vůči přírodě i celé Zemi.

květiny ve váze

Využití přírodních materiálů

Typickým prvkem tohoto stylu je využití přírodních materiálů. Kromě dřeva, které se využívá nejen na nábytek, ale také na podlahy a podhledy jsou to pak výrobky z přírodních textilií, kůže a kovu. Severský styl si příliš nepotrpí na přemíru doplňků. Praktičnost a funkčnost. Oživit a doslova zútulnit interiér je pak možné bytovými textiliemi jako polštáře, přehozy, deky, plédy, své kouzlo vytváří i lampy, svícny či vázy. Severský styl se nebrání kombinacím starších retro kousků s moderními kousky, rovněž barevné kombinace jsou povoleny. Tento styl sází na pohodu.
bydlení s prvky dřeva

Ta elegantní strohost severského stylu má svůj původ v protestantské morálce skandinávských zemích. Zatímco ve většině zemí byla hlavní denominací katolická církev, která si libuje v okázalosti a zdobnosti, v severských zemí to byla církev protestantská, která si naopak libuje v minimalismu a okázalost považuje za zbytečnost, která jen rozptyluje pozornost a okrádá člověka o čas.