Jistě se vám to už někdy stalo. Byl to sympatický a charismatický muž, pak přišlo na řadu několik drinků, a poslední, co si pořádně pamatujete, než jste udělala to, k čemu vedl celý večer, byla velmi intenzivní líbačka v taxíku, velmi rychlé zbavování se oblečení a hledání první vhodné místnosti v bytě, ve kterém jste nikdy předtím nebyla.

dvojice u stromu
Když vyprchá alkohol…
Většinou si pak myslíme, že se jednalo o chybu nebo jednání ve zkratu, či že za tohle všechno mohl alkohol, ale vědci z americké univerzity přišli na to, že sex na jednu noc vůbec nemusí být takovou chybou, jak jste si původně myslela – váš partner na jednu noc může být totiž tou pravou láskou, na kterou jste čekala.

Kvalita vztahů
Podle amerických sociologů se dá vztah a jeho kvalita vypozorovat na sexuálním životě partnerů – ukázalo se, že stejně účinné, jako je si ve vztahu na sex počkat, jsou i známosti na jednu noc. Rychlá vášeň může mít potenciál. I když si plánujete útěk z partnerovy postele na jednu noc, možná byste měla vyčkat, s čím se po probuzení vytasí on; nachystá vám snídani, nebo vás velmi rychle vypakuje?

Přehnané představy a příliš vysoká očekávání
Přesně tohle je důvod, proč se nám nedaří najít toho pana Pravého. Máme příliš vysoké nároky? Zkuste se zamyslet nad mužem, kterého si představujete jako svého partnera. Buďte k sobě kritická – jste příliš náročná? Proč by vaše další známost na pár nočních hodin měla být jen tak krátká? Nestálo by to a to, odvázat se a posečkat pár hodin navíc, vašeho nočního partnera si prohlédnout i za denního světla?
nahý pár
Možná se s ním zkusit pobavit a zjistit, jaký je? Co když vaše alkoholem vilné podvědomí mělo pravdu a právě tenhle muž by byl ten pravý? Pohádky, které končí svatbou po pár dnech známosti, nejsou realita. My musíme čelit i strachům a obavám, proto bychom měly dát šanci i těm, které si k sobě pustíme byť na pár hodin.