Součástí mnoha rodinných domů je i garáž. A je pochopitelné, proč tomu tak je. Přeci jen, dnes má prakticky každá rodina minimálně jeden osobní automobil, častěji však více. A je pravdou, že auto značně zvyšuje naši mobilitu.

Ovšem aby nám dlouho sloužilo, je také potřeba se o něj správně postarat. A to znamená i ochránit jej pokud možno před vnějšími vlivy. Sem patří například ptáci, kteří rádi na automobil pouští své exkrementy, zvláště pokud má výraznou barvu, například červenou.

garaz1

Dále jsou zde větve unášené větrem, který může někdy dosahovat vysokých rychlostí. K tomu je nutné také připočítat kroupy. To vše může snadno poškodit sklo, ale i lak.

Problémem mohou také být i prudce se měnící teploty, například na jaře či na podzim. Ani zima zařízením v autě příliš neprospívá.

Je tedy jasné, že pokud tyto vlivy minimalizujeme, značně tím prodloužíme životnost našeho vozu. Jak to ale provést? Ten asi nejběžnější způsob je uložit automobil do garáže během doby, kdy jej nepoužíváme. Tam je ochráněn před poškozením, a i teplota je zde podstatně stabilnější.

Není tedy divu, že ji najdeme prakticky u každého rodinného domu. Avšak, jak již bylo řečeno, dnes mají rodiny často více než jeden vůz. Co tedy dělat, když už v garáži místo nemáme? Jednou z možností je postavit přístřešek pro auto.

auto1

V podstatě se jedná o obvykle dřevěnou zastřešenou konstrukci s otevřenými stěnami. Samozřejmě neposkytuje ani zdaleka takovou ochranu jako klasická garáž, avšak alespoň se nemusíme bát poškození od krup či větví.

Faktem však je, že dát jej do garáže je podstatně lepší. Je tedy vhodné mít tento přístřešek jen jako dočasné řešení, než ji postavíme. Tak zajistíme našemu automobilu plnou bezpečnost a ochranu, což je základ k tomu, aby nám sloužil ještě po mnoho let. A na tom záleží především. Přeci jen, koupě auta rozhodně není nejlevnější záležitost.