Asi není třeba říkat, že domov by mělo být místo, kde se cítíme dobře. Kde si můžeme odpočinou po celodenní námaze a nabrat síly do nového dne. A základem toho mimo jiné je, aby se nám tam líbilo. I to je důvod, proč si lidé své příbytky zdobí nejrůznějšími dekoracemi.

 

Jejich nabídka je velmi široká a najdeme je prakticky v každém obchodě s potřebami pro domácnost. Stačí jen vybrat takové, které se nám budou líbit a které se do našeho domu či bytu budou nejlépe hodit. To však může být větší oříšek, než se může na první pohled zdát.

 

pokoj s dekoracemi z cest

 

Jen málo lidí totiž dokáže rozeznat takové, které jsou skutečně hezké, od kýče. I to je důvod, proč často najdeme na zdech nejrůznější nápisy, především o rodině a o tom, jak se zde všichni mají rádi. A výrobci to moc dobře vědí.

 

Proto především v diskontních řetězcích typu Pepco najdeme hlavně blýskavé, výrazné předměty, které upoutávají pozornost, přestože tyto jsou obvykle coby dekorace naprosto nevhodné. Neměla by totiž být jako hlavní prvek v místnosti, nýbrž by ji měla doplňovat.

 

pokoj zařízený ve starém stylu

 

Je však pravdou, že pro koupi je potřeba, aby daný předmět přitáhl pozornost kupujícího. To totiž přispívá k impulzivnímu nákupu, což je něco, co prodejci chtějí. Těm koneckonců nezáleží na tom, jak ona věc bude u vás vypadat. Jim jde hlavně o to, aby prodali co nejvíce zboží.

 

Oblíbenými dekoracemi jsou pak i nejrůznější suvenýry z cest. Ty mohou působit skutečně dobře, pokud jsou vkusně umístěny. Budou sloužit jako připomínka toho, jak jsme si onu dovolenou užili, a to rozhodně není na škodu.

 

Problém je, že i u nás se dají sehnat takzvané „falešné suvenýry“ – můžeme zde koupit mušličky, obrázky a další věci bez toho, že bychom vytáhli paty z našeho města. A v takovém případě to rozhodně nepůsobí dobře.

 

Je tedy jasné, že správný výběr doplňků je velmi důležitý. Věřte, že pokud mu budete věnovat dostatečnou pozornost, budete se doma cítit mnohem lépe.