Když člověka tíží bydlení, tak je to vždycky zlé. Bydlet ve vlastním domě nebo bytě, to je sen každého člověka, a konečně je to také nezbytnost, protože do vlastního bydlení můžete investovat a vždy bude mít svou hodnotu, naopak pokud své peníze naléváte měsíc, co měsíc do nájemního bydlení, tak je v podstatě vyhazujete oknem a nikdy z nich nic nebudete mít, i když tak postupně v průběhu let zaplatíte statisíce anebo klidně i milióny. Takže vlastnit sebemenší kousek nemovitosti je lepší, než bydlet v krásném podnájmu.

Jenže otázka, která je stará jako svět, zní, kde na takové bydlení vzít dost peněz. Jen málokdo z nás sáhne do kapsy a vyloví tam potřebnou sumu peněz. Někdo může mít i něco našetřeno, ale třeba ani to nestačí. V takovém případě by se vám jistě nejvíce hodila 100% hypotéka, tu už však není možné klientům poskytnout. Pokud se tedy v takové situaci obrátíte s žádostí o hypotéku na klasickou banku anebo na hypoteční banku, tak nepochodíte. Ovšem v nebankovní společnosti můžete najít rozumné řešení.

100% hypotéku vám zde také nikdo neposkytne, to je jisté. V současnosti je možné požádat pouze o 90% hypotéku. Nicméně díky individuálnímu přístupu k věci, který nebankovní společnosti uplatňují, si můžete být jisti tím, že schůdné řešení, které bude vyhovovat oběma stranám, brzy objevíte. Stačí, když budete mít rozumný příjem, ze kterého budete schopni svou půjčku splácet.

dolary

Ovšem jako u všech nebankovních hypoték, tak i zde bude vyžadováno ručení nemovitostí, s tím byste měli počítat. Zajímavou možností pro vás, jak tuto podmínku naplnit, se může stát i ručení cizí nemovitostí, třeba bytem či domem vašich rodičů, pokud s tím budou souhlasit.
Jak je tedy vidět, tak rozumné východisko se dá při troše snahy vždy najít, a to i když nemáte skoro žádné peníze na potřebnou spoluúčast.