Takovému podnikateli, jenž by si nejednou dal pro korunu i vrtat koleno, nejednou vadí kdeco, na čem tratí. Je logické, když se stůj co stůj snaží zabránit zbytečným výdajům, ale někdy dokáže být takové jeho počínání až úsměvné. A zároveň bohužel i k pláči.

osvětlení restaurace

Vezměte si třeba takového šéfa, který je co chvíli naštvaný třeba i kvůli takové banalitě, jako je nezhasnuté světlo někde, kde ho není nezbytně zapotřebí. Jak jen takový člověk působí divně, když se rozčiluje, že zase někdo nechal svítit světlo v místnosti, ve které zrovna nikdo není a v nejbližším okamžiku ani nebude! Jak jen poněkud zvláštně tento působí, když se rozčiluje nad tím, že se někde musí svítit jenom proto, že tam není dost přirozeného světla zvenčí!

Někdy může jít u takto spotřebovávané energie o koruny, ovšem podobná spotřebovaná elektřina může být i podstatně dražší. A tak je vlastně nejednou na místě, když se takový podnikatel zlobí. Protože jde o jeho peníze a dost možná i o ekonomické přežití celého podniku. A ti laxní zaměstnanci to ne a ne pochopit. Rozsvítí si, kdy se jim zlíbí, a pak po sobě nezhasnou, a on aby to platil.
žárovky v řadě

Může jim do omrzení opakovat to své , a pořád nic. A tak je jenom otázkou času, než se rozhodne k nějakému dost možná i hodně radikálnímu kroku.

Je-li už z oné zbytečně spotřebované energie zoufalý, třeba nechá probourat větší okna do problematických místností. Což mu přinese jistou úsporu alespoň ve dne, kdy tudy bude dovnitř svítit slunce, onen bezplatný zdroj.

Je-li ještě zoufalejší, možná nechá jednoduše všechna svítidla odstranit. Spotřeba elektřiny tím klesne, jenže to není řešení, protože potmě klesne i produktivita a dost možná zároveň přibyde pracovních úrazů zaviněných jenom tím, že zaměstnanci neviděli na práci.

Anebo je takový podnikatel prozíravý, moudrý, inteligentní. A pak vsadí namísto zmíněných nedokonalých řešení raději na nějaký modernější typ osvětlení.

Dnes už má naštěstí na výběr z mnoha druhů úsporných svítidel. Může si vybrat, co bude jemu a jeho lidem na práci svítit a současně mu to bude minimalizovat náklady. A to i tehdy, zůstanou-li zaměstnanci nepoučitelní a budou i nadále zapomínat po sobě zhasínat.

Kruhové zářivky na stěnu nebo na strop sice v počátku nemusí být levnou záležitostí, ovšem následně přinášejí takovou úsporu, že se rozhodně vyplatí.

Kruhové LED osvětlení si tak pořídí každý, kdo nemá o kolečko víc. A už se nebude muset nikdy nervovat nad účtem od energetiků.