Internetové obchody i všelijaké aukční sítě jsou skvělým místem, kde můžete velmi výhodně koupit celou řadu věcí. A právě protože jsou tak výhodné a u zákazníků oblíbené, jsou docela často zneužívány podvodníky, kteří nabízejí zboží za ještě neuvěřitelnější ceny, tak se dostanou k vašim penězům, a pak rychle zmizí.
nákupy přes mobil
U menších nákupů jste většinou chráněni samostatnou stránkou
. eBay například dokáže ochránit veškeré transakce až do ekvivalentu zhruba 3 500 korun. Pokud při online placení používáte PayPal, ten vás dokonce až do výše asi 15 000 korun. Platíte-li kreditní kartou, její součástí bývá i zajištění ochrany plateb, i když samozřejmě záleží na konkrétní kartě a společnosti, která vám ji poskytla. Řada těchto renomovaných kreditních společností nabízí ještě další zajištění plateb pro nákupy online.
dokumenty pod mobilem
Jak se chránit v případě dražších nákupů?
Je přirozené, že s rostoucí částkou, kterou bychom měli za nákup zaplatit, roste naše touha potom mít jistotu, že nákup proběhne bez jakýchkoliv problémů. Abyste e ochránili při těchto větších nákupech, můžete prodejci zaplatit přes jištěný účet. Jeho nevýhodou bývá to, že vám bude zaúčtován pravděpodobně poplatek navíc, ale v případě transakce většího obnosu peněz, se to jistě vyplatí. Jak tato služba funguje? Vaše platba bude pozdržena tak dlouho, dokud nepotvrdíte, že vám zboží přišlo. Až pak jsou peníze přesunuty na účet prodejce. Bohužel ani tato služba není stoprocentně jištěná a je třeba dodržet ještě další pravidla.
·         Pokud Vám internetový obchod nabízí takovouto jištěnou službu, můžete ji samozřejmě využít, ale nejprve si jejího poskytovatele prověřte.
·         Vyhýbejte se poskytovatelům, kteří nemají na svých stránkách uvedenou adresu, telefonní číslo a celkově jejich stránky nebudí žádnou velkou důvěru.
·         Pokud máte o poskytovateli pochybnosti, zkuste na uvedené číslo zavolat, ať víte, zda opravdu funguje.
·         Porozhlédněte se po hodnocení prodejců a poskytovatelů služeb na internetu.