Vytáhla jste se skříně jarní a letní věci, ale s hrůzou zjišťujete, že jste se spravila. Všechno je vám malé! Rozmýšlíte se, jestli vyrazit na nákupy nového outfitu, nebo byste raději zhubla? Ale co dělat, když se vám do fitka, kde na vás všichni zírají, opravu nechce? To může být celkem dilema! Řešení může být, ale jednodušší, než-li se na první pohled zdá. A také levnější!
 

Na nic nečekejte a vyběhnete ven!

Oblékněte pohodlné tepláky, triko a mikinu, nazujte tenisky a vyběhněte ven. Může to být třeba jen k vám na zahradu, ale pokud ji nemáte, tak nezoufejte. Běžte do blízkého parku, nebo do lesa, ve kterém nalezneme skvělou “tělocvičnu” se spoustou alternativního náčiní.

Běh

Ihned před barák vyběhněte. Nekoukejte na překvapené sousedy a hurá vpřed! Chcete přeci udělat něco pro sebe, tak nač otálet! Nezapomeňte na pravidelné dýchání a nepřepínejte své síly. Budete je ještě potřebovat.

Přeskoky

Přeskakujte cokoli, nářadí, které v některých parcích bývá, nebo třeba kmen stromu, či pařez. Improvizaci se meze nekladou. Postavte v dostatečné vzdálenosti bokem k překážce a přeskakujte ji snožmo s rukama v bok několikrát za sebou. Nezapomeňte pravidelně dýchat. Posilujete: Stehenní a lýtkové svaly.

Přitahování

Využít můžete např. zábradlí, hrazdu aj. Paže držte v pravém úhlu, tělo je zpevněné a vyrovnané. Nohy mějte snožmo. Cvik provádějte 10x až 15x alespoň 3x za sebou. Výdech při připažení, nádech při pohybu zpět. Posilujete: zádové svaly.

Výstupy:

Postavte se bokem k překážce, může to být lavička, pařez, nebo kmen stromu. Bez odrazu vystupujte jednou nohou a druhou k ní přikládejte. Opakujte 15x až 20x a pak nohy vystřídejte. Opakujte 3x. Nezapomínejte na pravidelné dýchání. Posilujete: hýžďové a stehenní svaly.

Kliky

Vzepřete se pažemi k zábradlí. Nohy propněte a držte u sebe, zpevněte hýžďové svaly. Lopatky přitahujte k sobě. Cvik provádějte 15x až 20x ve třech sériích. Výdech v pozici nahoře, nádech při pohybu dolů. Posilujete: prsní svaly.