Když se má muž stát otcem, vyvolává to v něm různé pocity. Od těšení se až k těm, kterých se trochu bojí. Především toho, že bude odstaven na vedlejší kolej, neboť jeho žena bude zcela pohlcena a zaneprázdněna péčí o dítě. A to by právě žádná partnerka neměla dopustit, ale naopak nechat muže, aby si mohl počínající lásku a vztah ke svému dítěti náležitě vychutnat. Čím dříve naváží muž a dítě spolu kontakt, tím hezčí a hlubší bude jejich vztah i později.
 skákání s holčičkou
Intuice a vynalézavost muže
Muži zkrátka berou všechno jinak, a proto i jako otcové jsou jiní. I když to maminku občas vyvádí z míry, muž by neměl být její náhražkou, ale naopak by si měl ke svému dítěti najít svoji vlastní přirozenou cestu. I dítě je tím obohacováno, protože zažívá dva vztahy od svých rodičů. Jeho táta ho jinak oslovuje, jinak hladí, jinak si s ním hraje. A velmi brzy začne svého tatínka milovat.
 dceruška u tatínka
Dejte mužům příležitost
Muž by si měl hned po narození dítěte vyzkoušet veškerou péči o něj, naučit se jej přebalovat, asistovat při koupání a později koupat dítě sám. Když je muž sám se svým dítětem, je to něco jako pánská jízda. I když je ještě úplně malé, neměl by muž mít pocit, že svoje dítě pouze hlídá, ale plně se mu věnovat. Vyprávět mu, později jej učit jezdit na kole, hrát si s vláčky a autíčky. Mužská hra učí dítě nebát se a být samostatný.
 líbání miminka
Opravdová láska k dítěti
Je to vlastně zároveň láska i k matce dítěte, třeba když si s mužem rozdělí péči o dítě i v noci. Nezřídka se muži vymlouvají, že vstávají brzy ráno do práce, ale mohou vypomoci alespoň o víkendech. Ženu uklidní hlavně to, že má v muži oporu a ten ji v případě potřeby vždy vystřídá. Protože už mnoho matek se nervově zhroutilo jen proto, že při péči o miminko neměly možnost se dostatečně vyspat, je vystřídání se v noci, kdy nakojené miminko prostě jen zlobí, jedním z projevů skutečné lásky.