Chraňte své citlivé předměty v zavazadlech – sáčky se zipem jsou při balení zavazadel nepostradatelné. Jednak do nich uložíte všechny drobnosti, jako jsou hygienické potřeby, sponky, léky, karetní hry, toaletní papír, náplasti atp., a zároveň je využijete pro zabezpečení fotoaparátů, mobilů, tabletů, kamer či notebooků před poškrábáním a před vnějšími vlivy, hlavně před vlhkostí, vodou a prachem. Sáček se vám také hodí na pláži u vody, když do něj vložíte mobil nebo tablet.

balení zavazadla

Potraviny – balení potravin na cesty je snad ten nejobtížnější krok. A právě díky uzavíratelným sáčkům to půjde snadno. Můžete v nich mít uložené složky sypké, pevné, tekuté, polotekuté – ořechy, nakrájenou či celou zeleninu, ovoce čerstvé i sušené, luštěniny, těstoviny, rýži, brambory a dokonce i hotová jídla. Cestuje-li s vámi kočka nebo pes či jiný miláček, do sáčků uložíte granule, kapsičky a další druhy krmiv, případně stelivo.

křídlo letadla

Špinavé prádlo – na cestách musíte někam ukládat špinavé prádlo, pokud nemáte možnost si cokoli vyprat. Pro tyto případy jsou sáčky se zipem ideální, ušetříte tak sebe i ostatní zápachu a případných bakterií. Polyetylenové pytlíky lze samozřejmě využít i pro čisté oblečení, které oddělíte od ostatních věcí v batohu či v kufru.

Když se někomu udělá nevolno – je to poněkud nepříjemné téma, ale bohužel poměrně časté při dlouhých cestách dopravními prostředky. V letadlech jsou k dispozici pasažérům sáčky pro případ nevolnosti v kapsách sedadel, ale nic takového neočekávejte v autobusu či ve vlaku. Pro všechny případy byste měli mít něco takového připraveného i při jízdě autem, pamatujte na to, že nevolnost výrazně podporuje při jízdě čtení knih a časopisů. Chcete-li se tomu co nejlépe vyhnout, vsaďte na lékořici nebo kinedryl a pro jistotu sáčky na zip, v nichž se zvratky dobře zachytí a hlavně nejsou díky uzavíracímu zipu příliš cítit.