Někdo si nedovede představit pracovat rukama a jen při představě, že by to tak mohlo být, se mu dělá nevolno. Ale ruce máme přece k tomu, aby vykonávaly nějakou činnost, a tak pracovat s nimi je vlastně člověčí přirozenost. Rukama se dá živit různě. Někdo je malíř, jiný opravuje auta, další třeba sází květiny. My se ale zaměříme na zaměstnání, které sahá do daleké minulosti.
professional holič

Lazebník a vlásenkář

Již z dob starověkých kultur existují záznamy, které dokladují, že existovali vlásenkáři, lazebníci a také ti, kteří se zabývali kosmetikou. Lidé v té době, hlavně v Egyptě, kde byli velmi vyspělí, znali spoustu bylin a o svá těla a vlasy pečovali velmi důkladně. Znali například barvící přípravek na vlasy. V novověku se pak tito lidé mění na holiče-vlásenkáře a v roce 1872 bylo vynalezeno ondulační železo a trvalá spatřila světlo světa v roce 1906.

Dobrá kadeřnice nemá čas

V dnešní době existuje velké množství kadeřnictví a každé má trochu jinou úroveň. Vybrat si to správné není mnohdy úplně jednoduché. To, co vám kadeřník vytvoří na hlavě, je na nějakou dobu nezvratné, a tak bychom měli dobře vybírat. Ideální jsou doporučení od kamarádů a známých. Vidíte na jejich hlavách, co by vás asi tak mohlo potkat a je pak jednodušší se rozhodnout. Pokud ale takzvaně střílíte naslepo, může z toho být pořádné zklamání.
barbershop výloha

Když to jinak nejde

Pokud nemáte žádného známého z oboru a ani vaši blízcí nemají dobrou zkušenost a nemají vám tudíž koho doporučit, pátrejte na internetu a v katalozích. Pište dotazy na kadeřnictví a žádejte je o konzultace. Pak jednoduše dejte na svůj instinkt. Je to sice zdlouhavější způsob, jak se dopátrat slušné služby, ale také to jde.
 
Službu u kadeřníka využíváme proto, že se chceme líbit, že se chceme cítit dobře, chceme radikálně změnit účes, anebo také proto, že se chceme někomu podobat. Ať už tuhle kadeřnickou službu využijeme z jakéhokoli důvodu, přeji vám, aby se vám výběr povedl na první dobrou!