Na hubnutí je spousta návodů, ale my vám přinášíme rovnou osm skvělých tipů jak na to a když je budete dodržovat, věřte, že s námi zhubnete. 

   Nastavte si svůj cíl 7+1 tip https://www.prodietix.cz/7-a-1-tip-jak-dosahnout-dietniho-cile:

Ale tak, aby byl měřitelný, zároveň specifický a pro vás určitě dosažitelný. Nemá smysl si dát za cíl zhubnout dvacet kilogramů za měsíc. Nejen, že je to nezdravé, ale svým způsobem nereálné a zbytečně demotivující.

vize a cíle

 

Mějte plán, plánujte!

Naplánujte si tak zvaná „pravidla hry“. Přečtěte si rady, návody a doporučení daného dietního programu a dodržujte to, co je v něm popsáno. Odborníci moc dobře vědí, proč rady pro vás nachystali a chtějí vás uchránit nejčastějších chyb, které nadšenci do hubnutí dělají. Plánek si vytiskněte a dejte na místo, kde na něj budete vždy a dobře vidět a zkontrolovat si tak, zda jedete podle plánu.

Chlubte se na potkání

Své úspěchy – byť každé jedno kilíčko sundané váhy sdílejte se svými kamarády, kolegyněmi v zaměstnání, s rodinou. Ale nevychloubejte! Chlubením zároveň odrazíte dotěrné kolegy, kteří vám při oslavě budou neustále cpát přes nos dortík se slovy – přece tě neubude! Když mu sdělíte, že držíte dietu, dá vám pokoj.

Chvalte se

Za každý úspěch se pochvalte a kupte si něco za odměnu. Klidně se i vyfoťte a svůj úspěch sdílejte ve skupina na svém Facebooku. Své úspěchy si zapisujte do manuálu.

plánování cíl          

 

Přizvěte k hubnutí kámoše

S heslem ve dvou se to lépe táhne. Vzájemně se budete motivovat a dodávat si sílu a trpělivost. Nehledě na to, že například na svižnou procházku vyrazit ve dvou a bude to zábavnější.

Dělejte to pro své zdraví

To je ta nejlepší motivace! Být zdravý, se vyplatí. A pamatujte na to, že hubnutí není jen jednorázová věc, ale celý nový další životní cyklus!

Objevte nové spřízněné duše

Nejlépe podobně zaměřenou skupinu na Facebooku nebo se zapojte do jiných diskusních fór. Může to pro vás být přínosem – zjistíte různé typy a vychytávky na recepty a triky.

A rada na závěr?

Věřte, že to dokážete, nevzdávejte se a když dietu porušíte, začněte prostě znovu!