Dnešním mladým lidem, kteří znají už jen sociální sítě, může přijít zvláštní spousta věcí z dob minulých. Mohou jim přijít dokonce i směšné. Mezi tyto věci lze zařadit i květomluvu. Říká vám tento termín alespoň něco?
Pokud bychom se podívali na pár náhodných internetových stránek, můžeme zjistit, že něco takového až tak zapomenutelného není.
Mnohé romantické duše se až do dnešní doby nechávají touto záležitostí inspirovat. Není na tom samozřejmě nic špatného.
motýl nad květinami
Na přelomu dvacátého století mladí lidé ani neměli jinou formu komunikace. Pokud chtěl nějaký mladík sdělit své milé, jak moc jí miluje, mohl jí poslat kytici, která byla složená z různých květů. Dívka tedy hned věděla, která bije. Následně mohla zajít do květinářství a poslat odpověď. Pokud ji ale srdce táhlo jinam, nemusela chodit tak daleko, protože stačilo navštívit zelinářství. Jako odpověď poslala česnek a mladík hned věděl, že má svou pozornost obrátit někam jinam.
V řeči květin nezáleželo pouze na druhu, ale dokonce i barvě. Něco jiného vyjadřovala růže, která byla rudá a něco jiného zase ta, která byla bílá. Podobně to bylo i s tulipány. Jestliže budete chtít někdy nějaké dívce vyjádřit obdiv, pak byste ji měli koupit tulipány. Dávejte si ale přitom pozor na barvu.
růžové karafiáty
Červená barva značí velkou lásku. Pokud si vás například na plese nevšimla a raději šla tancovat s někým jiným, pak byste ji měli koupit tulipány žluté, jelikož tím dáte najevo, že je pro vás pouze krásná.
Něco takového už jsou bohužel věci zapomenuté. Co se však rozrůstá, je to, že každou dívku květina více než potěší. V dnešní době už dokonce není ani potřeba utíkat někam do obchodu, protože se stačí rozhodnout, vybrat a následně poslat. Vše navíc z pohodlí vašeho domova. V dnešní době totiž chodí květiny díky internetu.
kytice na židli
Jestli tomu nevěříte, pak byste měli. Pokud se rozhodnete na internetu vybrat nějakou květinu, kterou své milé pošlete, pak věřte, že tato krása bude ještě dnes u těch správných dveří. Jestliže se ale vaše láska nachází za hranicemi, bude si muset počkat do druhého dne.