Letní šaty jsou nejoblíbenějším letním oblečením spousty žen. Jsou praktické, není v nich takové horko a budete v nich vypadat pěkně a žensky. Jaké šaty jsou nejoblíbenější?

žena u moře

Materiály pro výrobu jsou různé, například elastické materiály, lehké materiály jako je len, tencel nebo třeba mušelín. Tyto materiály mají jedno společné, jsou většinou lehké, svěží, prodyšné a chladivé. Letní šaty by měly být dostatečně vzdušné a pohodlné, nehodí se na ně těžké a teplé materiály, jako je teplákovina, nebo třeba pletenina. V kurzu jsou spíše letní barvy jako je modrá, tyrkysová, meruňková, růžová… Chybu neuděláte třeba když zvolíte mentolové šaty. Vynechejte tmavé barvy, jako je černá, bordó, tmavě fialová, ve kterých by vám bylo spíše horko.

žena v šatech

Krátké šaty jsou asi nejčastěji nošené letní šaty. Mini šaty se sice hodí spíše pro mladší ročníky a je nutné mít do nich trochu postavu ale za to vám v nich nebude horko a zároveň budete vypadat skvěle. Střihy šatů mohou být různé, od upnutých, přes šaty s vázáním v pase, nebo volné šaty s volánky. Polodlouhé šaty jsou také oblíbené a pohodlné, především proto, že si nemusíte hlídat vykukující části těla, které nechcete ostatním ukázat. V posledních letech jsou velice oblíbené i maxi šaty, které jsou velice pohodlné a navíc sluší v podstatě každé ženě, která si je na sebe vezme. Maxi šaty bývají většinou kombinované, v horním díle spíše upnuté s výstřihem a s volnějším materiálem ve spodních částech. Tím dokáží zamaskovat nedostatky v oblasti bříška, zadečku i stehen. A to se cení. Navíc jsou natolik praktické a pohodlné, že je můžete bez problémů nosit třeba na dětské hřiště, nebo na větší výlet.

Ať se rozhodnete pro jakékoli šaty na léto, věřte tomu, že vám budou slušet a budete se cítit skvěle. Šaty jsou totiž něco, co ke každé ženě patří a léto je přesně to období, kdy si je můžeme do syta užít.