Pokud vaše dítě tráví mnoho času u počítače, je první a přirozenou rodičovskou reakcí pokusit se potomka od obrazovky dostat, a přimět jej k aktivnějšímu trávení volného času. Zároveň se poslední dobou objevují i hlasy, že hraní počítačových her, pokud se to s ním nepřežene, může mít i hodně pozitivních efektů. Tím nejčastěji zmiňovaným je rozvoj cizích jazyků a slovní zásoby. Hodně počítačových her nabízí možnost takzvaného multiplayeru, tedy situace, kdy stejný úkol plní najednou více hráčů. Tito hráči mohou být kdekoli na světě, hrají přes počítač připojený na internet a komunikují pomocí sluchátek s mikrofonem. Primárním komunikačním jazykem je angličtina, a v angličtině je i hra samá. Hráči počítačových her se tedy naučí komunikovat rychle a efektivně, zlepšují si slovní zásobu, a mají šanci komunikovat s rodilými mluvčími.
 děti a zábava u hraní
Kromě zlepšení jazykových schopností se vaše dítě zlepší i v analytickém myšlení , rychlém rozhodování a prostorové orientaci. Bylo prokázáno, že hráčům počítačových her se rozvíjí orientace v prostoru, a dokáží se rychleji rozhodovat pod tlakem . V rámci počítačových her často musíte situace vyřešit rychlé a kreativně. Musíte improvizovat, přemýšlet na více rovinách současně a správně odhadovat vaše šance. Všechny tyto schopnosti se pak přenášejí do reálného života. Hráči počítačových her se dokáží dobře orientovat v neznámém prostředí, jsou nadprůměrní v odhadování vzdálenosti a jsou dobří improvizátoři. Ne nadarmo se koneckonců v mnoha výukových programech používají tréninkové trenažery, které se od počítačových her nijak neliší. 
 herní ovladač
Pokud vás ani tyto argumenty nepřesvědčí, pak by vás mohlo potěšit, že pro mnoho hráčů je hraní počítačových her prvním krokem k samostatnému programování. Dříve nebo později se začne mnoho hráčů zajímat, jak jejich oblíbené hry vznikají, a to je první krok k velmi úspěšné kariéře. A to už vůbec nemluvíme o hráčích, kteří se hraním živí profesionálně a vydělávají velké částky. A samozřejmě, jsou tu ještě youtubeři, kteří se živí nahráváním svého hraní na video. Hraní her tedy může být i seriózní práce, který vás velmi slušně uživí.
 
Hraní počítačových her tedy může být naprosto regulérní zábava, při které si procvičíte jazyk, rozvinete svou prostorovou orientaci a možná, když budete dobří, se tím i docela slušně uživíte.