Reproduktory jsou zapotřebí. Představte si třeba jenom takového posluchače hudby. Je-li sám doma a nudí se, ale i když není doma, není sám a nenudí se, určitě mu přijde vhod nějaký ten reproduktor. Třeba úplně maličký ve sluchátkách od walkmana nebo jiného přehrávače, třeba větší u rádia, kazetového magnetofonu nebo gramofonu, a třeba také úplně obrovský, to pokud je dotyčný někde na koncertě nebo technoparty.
Nebo si představte demonstraci, předvolební mítink a podobnou masovou akci, kde někdo pronáší plamenné nebo třeba i docela monotónní a nudné proslovy. Co by z toho účastníci měli, že?
zvukové zařízení
Slyšeli by nanejvýš ti v prvních řadách, zatímco ostatní by měli smůlu. Nebo v případě politických slibů naopak spíše štěstí. Hravě by se pak mohlo stát, že by voliči neslyšeli nesplnitelné sliby a dali svůj hlas těm, kdo se na takové akci nevykecávali a raději někde makali, že by kvůli neznalosti věci někteří účastníci demonstrace protestovali klidně i sami proti sobě a svým lidem, že by pravičáci tleskali levičákům, pragmatici populistům, chytráci hlupákům. A jenom díky kvalitním reproduktorům je hned jasné, kdo a co k veřejnosti promlouvá.
Kvalitní reproduktory jsou nezbytné třeba i u televizorů, protože nebýt jich, tyto přístroje by nemluvily a my se tak třeba vůbec nedozvěděli, že tu kdy byla nějaká migrační krize, maje reportáže o této za reklamní spoty nízkonákladových cestovních kanceláří. Nebo bychom dříve nevěděli, že pan prezident onemocněl virózou, a mohli bychom se domnívat, že byl (nejen) u korunovačních klenotů prostě vožralej.
tanec u reproduktoru
Nebýt reproduktorů, mohli bychom se do telefonního sluchátka umluvit, ale ten na druhém konci drátu by neslyšel ani slůvko, nebýt reproduktorů, nemohli bychom se svíjet na technoparty při tom, co je tam vyluzováno za zvuky, a museli bychom si identické „melodie“ jít poslechnout někam do průmyslového závodu, kde se dá slyšet u strojů totéž, a to i bez reproduktorů.
Reproduktory jsou zkrátka třeba. A nejlepší jsou ty, jež mají dostatečný výkon, jsou snadno ovladatelné, jednoduché a otestované, mají dlouhou životnost a i jinak neutají, že pocházejí od kvalitního výrobce.
Svůj reproduktor si najde v četných nabídkách každý, na své si přijde i ten nejnáročnější zákazník. Tedy klidně i vy.
Věřte, že . A jaké to jsou, to už záleží jenom na vás. Na účelu, k jakému je potřebujete, a také na tom, zda jste prožili svůj dosavadní život v tichu lesní samoty, nebo potřebujete naopak něco hodně silného, protože jste z těch rockových koncertů už dávno hluší jako poleno.