Nezáleží na tom, zda vyrážíte na dlouhé túry do hor nebo se jdete jen projít do lesa či si zaběhat. Pokud jste aktivní, využijete jistě funkční oblečení.

Jak správně vybírat funkční oblečení a kde jej všude můžete využít?

Máte rádi aktivní životní styl, chcete být aktivní v létě i v zimě a přitom se chcete při každé své aktivitě cítit pohodlně? Pak určitě popřemýšlejte o nákupu funkčního oblečení, díky kterému vás už nikdy nic nezastaví. Ani chlad, vítr, déšť či naopak pot pro vás nebudou problém, pokud se budete umět správně obléknout. Funkční oblečení se dá nosit celoročně, ochrání vás a poskytne vám i kýžený komfort, jen si ho musíte umět i správně vybrat. Jak na to?

pexels-photo-235922

Když je teplo nebo zima

Funkční oblečení je jako dělané pro sportovce, ale ocení ho i ti, kteří se rádi pohybují a to třeba jen rekreačně. Při každém pohybu se chceme všichni cítit především komfortně, což není vždy úplně snadné. Pokud je nám při pohybu zima nebo se naopak potíme a všechno oblečení se na nás lepí, necítíme se dobře a tak ani naše výkony nejsou ideální. To asi známe všichni. Máte rádi pohyb a do přírody vyrážíte za každého počasí? Pak si určitě pořiďte výbavu ideální na veškerý pohyb a to za jakéhokoliv počasí. Funkční oblečení se vyrábí ze speciálních vláken a tyto vlákna jsou schopná v zimě tělo zahřát a v létě ho naopak ochladit. Navíc díky funkčnímu oblečení se už nikdy nebudete cítit propocení a ani nadměrná vlhkost vás tak nebude omezovat.

cyclists-trail-bike-clouds-163407

Než budete nakupovat

Ještě, než se ale vydáte na nákup funkčního oblečení a začnete si jej vybírat, ujasněte si, do kterého ročního období jej budete potřebovat. Je totiž rozdíl, zda budete funkční oblečení nosit v létě nebo v zimě. Navíc je důležité vybírat vždy správnou velikost oblečení, protože v tomto případě je skutečně důležité, aby vám každý vybraný kousek dokonale padnul a neomezovalo vás pak oblečení v pohybu.

U funkčního oblečení je i důležité vrstvení, to platí zejména v zimě, kdy na sebe oblékáme vždy více vrstev, než v letních měsících. Pro ještě větší komfort pak funkční prádlo craft vrstvěte chytře a nevynechávejte ani spodní prádlo. I to je totiž důležité. První vrstvou, kterou máte na svém těle obléknutou, to totiž začíná. Můžete pak jít běhat, jezdit na kole nebo se jen procházet a bude vám pořád dobře.

Za každého počasí se už můžete cítit skvěle.