A právě ten vám stručně představím s tím, že vám nejprve povím krátký příběh.

Představte si, že jste narazili na něco, co si již dlouho přejete, například malou chatku někde u vody. Jenže život je již takový, že na ni nemáte a také víte, že cenová nabídka se již nebude opakovat. Takže co.

bankovky

Nu co, co, vezmete si půjčku a je po problému. Jenže ouha. Po příchodu do banky vypadá vše nadějně a zdá se, že penízky budou. Jenže najednou se vrací úředník a mluví o tom, že vaše příjmy, které jste uvedli v žádosti jsou příliš malé na to, abyste jim případnou půjčku zaplatili. A huhlá něco o nepoctivosti. Vy se tomu smějete, protože víte že to zvládnete levou zadní, ale úředník je úředník a zákon je zákon. Ten určuje bance zcela jednoznačně, že pokud není prokázána částka, kterou banka měsíčně požaduje, půjčka se prostě nekoná. Neuděláte s tím naprosto nic, on vám to vypočítá stroj a banka vám prostě půjčit dle zákona nesmí. Škrcení úředníka ku prospěchu věci nebude, on za to opravdu nemůže.

Ano, banka skutečně má a ze zákona i musí prozkoumat schopnost splácet, a chybí-li vám několik peněz do stanoveného limitu, tak se můžete s nějakou částkou rozloučit. Ovšem to neznamená, že je to konec vašim snům. Existují totiž ještě jiné společnosti, které na to celé kašlou a půjčí vám i tak. Ale pozor, zase si nepředstavujte, že tam přijdete bez jakéhokoli dokladu a dostanete peníze na ruku. To ne, společnost si vás prozkoumá, ale ne tak hloupě jako banka.

peníze

Americká hypotéka bez dokládání příjmů je naprosto originální řešení, kde se neděje nic nelegálního ani nepoctivého. Jde o klasickou hypotéku, jen se u ní neberou tak silně v potaz podmínky. Pohlíží se na ně trochu jinak.

Tuhle hypotéku dostane skoro každý, kdo normálně pracuje. Výjimky sice mohou být, ale je jich skutečně velmi málo. Dokonce ani práce není zase takovým předpokladem, protože žádný příjem se nedokládá. Tak co, zkusíte to?