Polyetylen s bublinkami je vynález veskrze praktický a neměl by doma chybět. Je totiž velmi levný a natolik užitečný, že jeho vlastnosti oceníte v mnoha situacích.

Vzduch v bublinkách dokáže zázraky

Ochrání před rozbitím i sklo – když zabalíte do bublinkové fólie sklenice, vázy, talíře a další kuchyňské nádobí ze skla, keramiky či porcelánu, a vložíte je do kartonové krabice, i při hrubším zacházení s krabicí zůstanou neporušené. Proto se také bublinková fólie osvědčila v praxi u majitelů internetových obchodů, kteří se takto nezdráhají rozesílat zákazníkům napříč celou republikou nabízený sortiment. Tímto způsobem se do balíků se zbožím ukládají i trvanlivé potraviny včetně sklenic s kompoty či džemy, výrobky z plastu a dokonce i pokojové rostliny. Ty se nejčastěji sice balí do balicího papíru, ale bublinková fólie rostliny od sebe oddělí a zabezpečí v balíku před posouváním a případným polámáním.

fólie nůžky a isolepa

Nebudete sedět na studené zemi – sezení na chladném povrchu je nejen nepříjemné, ale může vyvolat i zdravotní obtíže. Proto se fólie s bublinkami hodí při kempování, kdy se na ní posadíte před stanem. Můžete na ní ležet i u táboráku a ušetřit tak karimatku před propálením od jisker a popela. S fólií uspějete i doma, když budete provádět nějaké pracovní činnosti v sedě na dlažbě nebo na plovoucí podlaze.

barevná fólie

Skvělá při malování a úklidu – zabezpečit prostor místnosti tak, aby po vymalování nebylo nutné trávit dlouhé hodiny namáhavým úklidem, je velice snadné, máte-li při ruce právě bublinkovou fólii cenu. Zapomeňte na tenoučké fólie určené na zakrývání nábytku a okenních rámů, ty se snadno protrhnou a jen vám přidělají zbytečnou práci navíc. S bublinkami zatavenými v polyetylenu je to snazší, dobře totiž drží tvar, zabalíte do nich cokoli, nalepíte je na okna i dveře a zakryjete s nimi i podlahu.