Základem úspěchu čisté vody v bazénu je bezesporu správná chemie, a především bazénová filtrace, a proto si řekneme jakou vybrat a jak o ni pečovat.

Bazénová filtrace

Záleží na výkonu

Co se týče typů filtrace, tak pokud se chcete koupat pravidelně a nemáte úplně malý bazén, tak rozhodně zvolte pískovou filtraci, protože má mnohem lepší účinnost a sami uvidíte, že její dražší pořizovací cena se vyplatí. Na začátek musíte počítat s tím, že za den by se voda měla stihnout přefiltrovat několikrát, od čehož se odvíjí dostatečný výkon. Takže si zjistěte objem bazénu, podle čehož v klidu spočítáte vše potřebné.

filtrace bazénu

Jestliže si nebudete jistě konkrétním modelem filtrace, tak se určitě poraďte se specializovaným prodejcem, který má potřebné zkušenosti. U pískové filtrace celý proces probíhá díky tomu, že voda prochází filtry, a především písem s jemnou zrnitostí, který zachytí u velmi malé částečky, které se už nedostanou zpět do bazénu. Dnes už je výhoda v možnosti připojení dalších zařízení, takže není problém k ní připojit bazénový vysavač, přičemž ten nám zajistí pěkně čisté stěny a dno bazénu.

Péče a údržba

Po nákupu filtrace je samozřejmě zapotřebí ji správně zapojit. V balení je i návod, takže kompletní zapojení můžete zvládnout klidně sami, ale je dobré zvážit zapojení od profesionálů, protože zde máte jistotu dobře odvedené práce. Nejlepší je provádět instalaci rovnou se stavbou bazénu, protože rovnou zvládnete vše najednou a nebudete muset nic řešit dodatečně. Při provozu je nutné dbát na to, že filtrací prochází neustále nepořádek, takže ji musíme čistit.

koupání v bazénu

Kromě čištění filtrů a potrubí je zapotřebí vyměňovat především písek, protože přeci jen zachycuje většinu nečistot. Interval je vždy individuální, protože každý bazén je jinak znečištění, ovšem většina odborníků doporučuje výměnu v intervalu dvou koupacích sezón. Písek do filtrace Chlorito.cz není vůbec drahý, takže výměna není vůbec žádný problém. V sortimentu je několik zrnitostí, takže zde naleznete i vhodný písek pro Vaši filtraci. Veškeré produkty nabízí tato firma za skvělou cenu.