Samozřejmě, že u některých věcí je tato volba ta správná, a když sháníme konkrétní tituly knih, starožitný nábytek, nebo třeba i nabíječku ke staršímu mobilu, tak také jediná možná. I pro nákupy oblečení, zejména pro naše děti, které neúnavně rostou a rostou, to může být skvělé řešení. Také zde však platí určitá pravidla, která je dobré dodržovat, abychom nakonec nebyli rozčarováni, nebo dokonce okradeni.
přehrávač retro.jpg
Nakupujeme na Aukru.
•                     Vždy si poctivě přečtěte kompletně celý text. Leckdy se až někde dole skrývá poznámka, že je zboží poškozené, poškrábané, na náhradní díly, nebo dokonce nefunkční.
•                     Také je třeba všímat si údaje o dodací lhůtě. Pokud je dva až tři týdny, nebo dokonce měsíc, je naprosto jasné, že bude zboží odesláno z Číny. U některých druhů zboží je však možné, že se zdrží na lodi, v přístavu či na celnici a k vám dorazí až za dva až tři měsíce. Někdy se dokonce stane, že při příjmu musíte uhradit clo.
•                     Pokaždé si před nákupem prohlédněte hodnocení prodávajícího, výrobků a komentáře. Předejdete možnému zklamání.
•                     Nápadně levná cena u běžně dražších výrobků může naznačit, že jde o věc pocházející z krádeže, nějak poškozenou nebo prostě zmetek. Nebojte se zeptat prodávajícího ještě před nákupem.
•                     Pokud nakupujete v aukci, zvažte ještě před příhozy, kolik za danou věc chcete a můžete utratit. Jde-li o běžný spotřební výrobek, rozhlédněte se také, kolik stojí nový, a zvažte, zda do toho má vůbec cenu jít.
starý zesilovač.jpg
•                     Také si pozorně prohlížejte cenu za dopravu. Ta bývá někdy nehorázně vysoká, a vy ve finále vlastně vůbec neušetříte.
•                     Pokud přece jenom někdy naletíte, vždy udělujte záporný komentář. Nejdříve se však pokuste s prodávajícím vyřešit situaci po dobrém, může jít jenom o náhodnou chybu, a špatným komentářem byste jej trvale poškodili.
•                     U obuvi a oblečení si raději ověřte míry i v centimetrech, pokud nejsou uvedeny.
Hodně štěstí a dobrý lov. Tak mi totiž někdy nakupování na Aukru připadá.