Jak je to s pitím černé kávy řeší neustále nejen odborníci. Dočíst se tak můžeme, že káva není natolik škodlivá, avšak druhý den je internet zahlcen články o negativních účincích kávy, někdy se lze dočíst, že je až tak nezdravá, mající smrtelné následky. Vše je třeba brát s patřičnou rezervou. Nicméně faktem bylo, je a bude, že káva není zdravou alternací v rámci nejen zdravého životního stylu.

bobule

Mějte na paměti, že káva skutečně neobsahuje výživné a hodnotné látky. Nadměrná konzumace má opravdu negativní vliv na srdeční činnost. Káva odvodňuje. Polemikou stále zůstává – kolik šálků kávy denně je v toleranci a kolik už ne apod. Nicméně, zde vám přinášíme zdravější variantu. Dopřejte svému tělu hodnotnější nápoj a jste i osvobozeni od řešení svízele zvaného černá káva.


Vhodné varianty aneb poskytněte organismu lepší verzi kávy

  1. Ajurvédská káva– nejen že se jedná o skutečně lahodný kávovinový nápoj, ale v přírodní indické medicíně je považován za speciální nápoj disponující léčebnými účinky, neboť v sobě ukrývá výtažky z bylin brahmi, ašvagandhy a z kořene čekanky lékařské, tím tak se stává nejen zdravou alternativou kávy, ale zejména účinným mokem, který napomáhá vyplavit z těla toxiny i nečistoty, příznivě působí na zklidnění mysli, pyšní se regeneračním účinkem a obdobně jako klasická káva má stimulační vliv v rámci koncentrace.nápoj

  1. Zelená káva– její popularita roste a stoupá, kraluje nejen mezi příznivci zdravého životního stylu, ale je vyhledávaná jako podpůrná látka v rámci hubnutí, obsahuje stejně jako klasická černá káva kofein, tudíž závisláci na kofeinu se nemusí obávat, ale naopak zelená káva obsahuje tolik zdraví prospěšné antioxidanty, jelikož v zelené kávě je obsažena kyselina chlorigenová, která spolu s kofeinem má vliv v rámci eliminace vstřebávání cukru z potravy a poté v přeměnu na tuk, stává se tak adekvátním prostředkem při hubnutí, dle odborníků rovněž má příznivý vliv proti vzniku cukrovky a kardiovaskulárních chorob, u mužů byl zaznamenán účinek v rámci prevence vzniku žlučových kamenů, pozitivní vliv má rovněž na celulitidu.

Začněte ráno lépe. Vaše tělo si to rozhodně zaslouží!