Kdo se někdy balil na dovolenou ví, jak je těžké všechny nutnosti nacpat do jednoho zavazadla, a přitom nevypadat spíše jako stěhovací firma v akci stěhování bytů Praha. Pokud tedy trpíte neustálými dotazy svých spolucestujících, které se povětšinou týkají velikosti vašeho zavazadla, možná byste měli dočíst tento článek. Třeba se v něm dočkáte spousty rad, které vám při následujícím balení skutečně pomohou.

Pláž s palmou

Sestavte seznam

Ne nadarmo maminky před balením svých dětí na první tábor sestavují dlouhosáhlé seznamy věcí, které dítě rozhodně nemůže nechat doma, protože není šance se bez nich v divoké přírodě obejít. Zkušené maminky mají v tomto samozřejmě pravdu, s postupujícím věkem však důležitost seznamu upadá a s ní také kvalita a obsah zavazadla. Seznam je při balení sázkou na jistotu, protože vás ochrání před kufrem plným zbytečností a také vám pomůže nabalit skutečně vše, co potřebujete.

Šetřete místem

Pokud jste se někdy vydávali na cestu mimo domov, jistě víte, jak důležité je sbalit vše do co nejmenšího prostoru. Někteří lidé si prostě nedokážou představit, že by oblečení museli srolovat do válečků – vždyť se přece musí naprosto pokrčit! Otázkou je, jestli vám záleží na tom, že budete na horském výšlapu mít na sobě lehce pokrčené termotriko nebo je to víceméně v takové situaci jedno. Navíc válečková technika s trochou praxe může zachovat vaše oblečení v mnoha případech také zcela v pořádku.

Vtipný kufr

Třiďte

A nakonec, prostě a jednoduše třiďte. A to nejen věci na seznamu, které by se ještě dali vyškrtnout, ale také oblečení a ostatní předměty v zavazadle. Pro přehled na cestách jsou vynikající volbou různé druhy sáčků a tašek, díky kterým vždy najdete to, co hledáte, a navíc se vám v kufru eliminuje šance k vytvoření nepořádku.

Tak šťastnou cestu a ať balení s klidem zvládnete!